Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Romové na hřišti

OSTRAVA – Romové pomáhají v Bruntále při stavbě dětského hřiště v Dlouhé ulici. V jejím okolí dosud místo pro odpočinek chybělo. Děti si proto často chodily hrát do zchátralých objektů a hrozilo nebezpečí, že by se mohly zranit. Iniciátorem projektu je romský poradce Městského úřadu v Bruntále Jozef Baláž.

Obyvatelé v okolí Dlouhé ulice se pro výstavbu hřiště vyslovili při průzkumu veřejného mínění. „Samotní občané měli možnost říct, co jim nejvíce vadí na jejich okolí a navrhnout takové prostředí, ve kterém se jim bude lépe žít,“ uvedl Baláž. Z ankety vyplynulo, že nejvíce postrádají právě oddechovou zónu pro děti. Vybudování hřiště přijde zhruba na 150 000 korun. Na hřišti budou houpačky, prolézačky, skluzavka, tabule na kreslení i dřevěný vláček. Součástí bude také menší sportovní hřiště pro volejbal a nohejbal.
Většinu prací zařizují romští dobrovolníci z Dlouhé ulice. Na brigády chodí nejen dospělí, ale také děti. Podle Baláže se jich tam sešlo o víkendu dohromady sedmdesát. Podle něj není třeba mít obavy, že by bylo hřiště zničeno. „Romové se na tam nadřeli a věřím, že si hřiště sami pohlídají. Hřiště má být oficiálně otevřeno 22. listopadu.
(av)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál