Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  napsali jste nám

(Tyto texty nemusí nutně odpovídat názoru redakce. Uveřejňujeme je bez jakýchkoliv úprav jako příspěvek do veřejné diskuse. Tento příspěvek je určen šéfredaktorovi našeho listu.)

Vážený pane Holomek,
reaguji na článek ze dne 18. 10. 2004 v Mladé frontě dnes. Týká se Romského parlamentu ČR a jeho představitelů.

Vy, pane Holomek a p. Veselý v plném rozsahu nemáte pravdu. Jelikož volby do Parlamentu proběhly demokraticky podle stanov. K volbám bych chtěl podotknout, že byla ustanovena volební a mandátová komise z nezávislých lidí. Tomuto se věnovalo dostatek času ve dnech 8. 4. t. r. v Praze v hotelu Olšanka a v kulturním domě u Janoušků v Nymburce dne 6. 5. t. r.
Jinak p. Holomek spousta romských sdružení v ČR vstoupila dobrovolně do Romského parlamentu a bez připomínek schvalují vedení Parlamentu a představenstva.
Vedení Parlamentu jezdí po ČR a probíhají volby předsedů krajského Romského parlamentu a má to pozitivní ohlas.
V článku jste popisoval, že v Romském parlamentu jsou lidé s kriminální minulostí. Vy a p. Veselý lžete! Členové delegace u hlavy státu jako p. předseda M. Ščuka, p. Jano, pí Fečová, p. Horváth a p. Kerky mají čistý rejstřík.
Pane Holomek, proč a z jakých důvodů vždy zpochybňujete předáky romských organizací a jejich dobré úmysly a programové prohlášení v médiích a na různých seminářích pošpiňujete?
Miroslav Tancoš
Kulturní svaz občanů romské národnosti, Nový Bor

(Dál dopis pokračuje v pomluvách a nesmyslných tvrzení, která nemají reálný základ a které při nejlepší vůli nemůžeme zveřejnit. Neříkají také už nic k Parlamentu Romů ČR. Takovéto texty zásadně nezveřejňujeme. Ostatně tak činíme i v zájmu pana Miroslava Tancoše).

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál