Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Romský podnikatel obviněn z podvodu

Pelhřimov – Po několikaměsíčním vyšetřování policejní komisař shromáždil dostatek důkazů a třiapadesátiletého romského podnikatele z Pelhřimova obvinil z trestného činu podvodu. Ten měl údajně vylákat více než čtyři miliony korun od státu na nemocenských dávkách a podporách v nezaměstnanosti.

Podnikatel několik let zaměstnával lidi, často své příbuzné na smlouvy, kde nabízel nepřiměřeně vysoké mzdy, přestože věděl, že vzhledem k finanční situaci firmy jim tyto mzdy nebyl schopen vyplácet. Zaměstnání pak získávali většinou Romové, smlouvu s platem mezi pětadvaceti a pětatřiceti tisíci korunami nabízel podnikatel za pomocné práce jako například úklid. Zaměstnanci následně po přijetí do zaměstnání účelově onemocněli a pobírali vysoké dávky nemocenského pojištění. Některé osoby po ukončení pracovní neschopnosti a pracovního poměru pobíraly pak jako uchazeči o zaměstnání od Úřadu práce Pelhřimov nereálně vysoké hmotné zabezpečení vypočtené ze zmíněných vysokých příjmů.
„Jako jednatel společností podvodně s úmyslem vylákat finanční prostředky přijímal do pracovního poměru různé osoby včetně sebe,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kotková.
Tento podvod měly údajně vymyslet a praktikovat dvě romské rodiny.
Policejní komisař obvinil podnikatele z podvodu, kriminalisté dál případ šetří. Pokud se vina prokáže a potvrdí ji i soud, hrozí podnikateli od dvou do osmi let vězení.

Katka Danyiová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál