Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Kladno – Dvacet Romů ukončilo v Kladně rekvalifikační kurz pro práci v pečovatelských a zdravotnických službách. Získají osvědčení pro práci v sociálních službách.

Praha – Policisté se budou učit, jak lépe pracovat s příslušníky etnických menšin. Vybrané řadové policisty v tom budou školit specializovaní instruktoři, kteří absolvovali kurz o multikulturní výchově, extremismu a rasismu. Čeští policisté nejčastěji přicházejí do styku s Romy, Ukrajinci, Slováky, Vietnamci, Poláky a Číňany.

ÚSTÍ NAD LABEM – Premiér Stanislav Gross navštívil nechvalně proslulou ústeckou Matiční ulici. Setkal se s nespokojenými domkáři, kteří se v sousedství romských obyvatel obecních bytů necítí bezpečně – vadí jim nepořádek, krádeže, rušení nočního klidu a násilí. Gross jim slíbil rychlou pomoc s tím, že sem přijede ještě jednou po volbách.

Košice – Za několik týdnů možná potkáte v Košicích při večerní procházce svítící Romy. Bude to výsledek boje košického magistrátu proti neplatičům nájemného. Na tamním romském sídlišti totiž někteří lidé dluží magistrátu na nájemném, za elektřinu, plyn a vodu už více než 300 milionů korun. Vodárny jim proto zavřely vodu. Romové odpojili radiátory a ohřívanou vodu na topení využívají na koupání. Magistrát zase vymyslel, že do vody namíchá speciální fosforeskující látku. Kdo se v ní vykoupe, bude večer svítit. Romové však říkají, že je to neodradí a budou se se dál mýt teplou vodou z radiátorů.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál