Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

OSTRAVA – Ze zpronevěry obvinili policisté 38letého šéfa romského regionálního sdružení Dženo Mikuláše Horvátha. Podle obvinění přijal peníze na různé projekty řešící nezaměstnanost mezi Romy, které ale nerealizoval a peníze nevrátil. Celkem tak měl způsobit škodu 270 000 Kč. Horváth je vyšetřován na svobodě. Hrozí mu až tři roky vězení.

Karviná – Ve středu 29. září spáchal v Karviné sebevraždu skokem z okna 22letý Rom Maxmilián L., poté co podřezal svou přítelkyni. „Zatím nevíme stoprocentně, proč to udělal a co všechno se tam stalo. Vypadá to ale na partnerské neshody,“ prozradil policejní zdroj. Hlídku na místo činu přivolal asi hodinu po poledni otec zavražděné 19leté romské

Krásné Březno – Bitkou vyvrcholila pře dvou romských rodin na Novém světě. U shluku asi čtyřiceti Romů poté zasahovaly hlídky státních a městských policistů. „Dvě rozhádané rodiny si vjely do vlasů. Rvačky Romů jsou vždy impulsivnější, proto jsme také na místě asistovali. Věc si poté převzala k dořešení státní policie. Co bylo impulsem rvačky, je dosud v šetření..

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál