Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Předsedu romského sdružení viní policie ze čtrnácti podvodů

Ústí nad Labem – Předsedu romského sdružení Pospolitost Evžena Lalkowicze viní policie ze čtrnácti podvodů. Podle ústeckých kriminalistů měl během jednoho roku od lidí a firem vylákat desítky tisíc korun na akce svého sdružení, které se nikdy nekonaly.

Lalkowicz sliboval práci v romském sdružení, vybral peníze, ale práci lidem nesehnal. Jménem Pospolitosti poslal asi 30 podnikatelům výhružné dopisy, ve kterých je žádal je o sponzorský dar a hrozil, že pokud mu nedají 30 tisíc korun, obviní je z rasové diskriminace. Dále obcházel podniky a žádal o peníze na různé romské aktivity, které se nikdy nekonaly. Dalších 17 tisíc Lalkowicz vylákal od obsluhy jednoho ústeckého baru. Podařilo se mu také získat od pivovaru Zlatopramen sedm sudů piva na romskou zábavu, která se rovněž neuskutečnila.
Obviněný je nyní stíhán na svobodě. „Způsobená škoda nepřesáhla 50 tisíc korun. Pokud se jeho vina prokáže, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla ústecká policejní mluvčí Veronika Beranová.

Katka Danyiová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál