Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   roma rising/romské obrození

Chad Evans Wyatt, americký fotograf, je autorem projektu Roma Rising/Romské obrození. Přibližuje v něm necelou stovku Romů, která se prosadila v české společnosti. Jejich fotografie jsou do 30. září vystaveny v Muzeu romské kultury v Brně. Některé z nich vám nyní představujeme v RH.

Zuzana Gáboravá

Narodila se 16. ledna 1975 ve slovenské Holumnici, okres Poprad. Dnes žije v Brně. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy university v Brně. V současné době je zaměstnána jako právnička Kanceláře veřejného ochránce práv. Prvním krokem na cestě k úspěchu byla skutečnost, že odpromovala, druhým krokem je její práce pro historicky prvního českého ombudsmana. Kroky tři, čtyři a pět ji stále ještě čekají.
Jako dítě se chtěla stát učitelkou, později zpěvačkou, módní návrhářkou apod. Nic z toho se nesplnilo. Přestože se její přání v průběhu času měnila, je nyní spokojená s tím, čeho se jí podařilo dosáhnout. Co se týče budoucích plánů, nechce o nich hovořit. Kdyby je totiž vyslovila, nedocílila by jich.
Životní motto: Žít naplno a nepromrhat jediný den. Pokouší se zapomenout na své omyly a náročná období ve svém životě. Zároveň se z nich učí. Je optimistkou, a proto se pokouší najít na každém dnu pozitivní věci. Takto se má stále na co těšit.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál