Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Roma Rising/romské obrození

Chad Evans Wyatt, americký fotograf, je autorem projektu Roma Rising/Romské obrození. Přibližuje v něm necelou stovku Romů, kteří se prosadili v české společnosti. Jejich fotografie jsou do 30. září vystaveny v Muzeu romské kultury v Brně. Některé z nich vám nyní představujeme v RH.

Margita Cichá
Narodila se 28. září 1947 ve slovenském Hnojnem, okres Michalovce. Dnes žije v Trmicích, okres Ústí nad Labem. Vystudovala střední pedagogickou školu. K osobním úspěchům počítá své tři syny, z nichž nejmladší získal loni magisterský titul v oboru historie. A pokud jde o vlastní profesní úspěchy, váží si toho, že už jedenáct let pracuje jako ředitelka mateřské školy. V roce 1998 dokonce odjela na studijní pobyt v USA. Margita Cichá chce v budoucnu věnovat svůj volný čas dětem ve škole a práci v neziskové organizaci, která v Trmicích funguje jako součást aktivit pro volný čas dětí.

Životní motto: Život je krásný, a proto stojí za něj bojovat. Jejím největším přáním je, aby rodina byla zdravá a šťastná a aby ona sama vždy měla dobré podmínky pro svou práci i další činnost.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál