Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  zprávy

Hořice – Smetanovy sady v Hořicích byly již pošesté dějištěm romského festivalu Bašaviben. Vystoupily především hudební a taneční soubory z blízkého okolí, ale například i z Bruntálu a z Nizozemí. V programu byly také ukázky břišního tance a break-dance.

Rychnovsko – Pět francouzských studentek zavítalo na Rychnovsko, aby zahrály dětem romskou loutkovou pohádku. „Představení zpracovává příběh o romské holčičce, která chtěla mít zlaté vlasy. Je hraný různými loutkářskými styly, nechybí hudba a tanec. Soubor tvoří studentky tance, divadla a artistického umění. Loutkářský projekt bude pokračovat na Moravě.

Hodonín u Kunštátu – Pietní akt u příležitosti transportů Romů do koncentračního tábora Auschwitz II-Birkenau se konal v sobotu 21. srpna v Hodoníně u Kunštátu.

Praha – Terénní pracovníci před časem oznámili, že se na Ostravsku rozmáhá nová podoba lichvářství. Mnohá města pokračují s vystěhováváním romských neplatičů. Jinde je stěhují za městské brány. Přesto se Grossův kabinet tváří, jako by problematická integrace menšin přestala existovat. Pokud vláda výrazně neopraví navržený text programového prohlášení, bude této oblasti věnována jediná obecná věta. Byla by to první vláda po sedmi letech, která význam této otázky nepodtrhla. „Navrhl jsem několik vět, které by v prohlášení měly zaznít. Velmi by mě zklamalo, pokud se neobjeví,“ připouští vládní zmocněnec pro lidská práva Jan Jařab.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál