Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Násilníci napadli dva policisty

Krásná Lípa – Skupinka Romů napadla 30. července v Krásné Lípě na Děčínsku dva policisty, jednoho z nich zranila. Romové také poškodili policejní vůz. Vyšetřovatelka obvinila jednoho Roma z útoku na veřejného činitele. Poškození vozu policisté stále šetří a pachatele zatím nemají.

K napadení došlo v noci, kdy Romové oslavovali chystanou svatbu a narozeniny. Byli hluční a sousedé na ně zavolali policisty. Hlídka cestou potkala opilého Roma. „Napomenuli ho, ale on jim začal sprostě nadávat,“ popsal začátek incidentu šéf kanceláře děčínského policejního ředitele. Policisté jej naložili do auta a pokračovali i s ním zklidnit hlučící Romy. Ti však hned po příjezdu začali hlídku napadat hlavně slovně.
Zhruba deset lidí poté zaútočilo na oba policisty kopanci a dřevěnými latěmi, kopali do vozu a rozbili přední sklo. Policisté i s mužem v autě z místa raději ujeli. „Chtěli tak zabránit dalšímu poškození vozu,“ řekla vyšetřovatelka, jež se případem zabývá. Dodala, že když se pak hlídka na místo vrátila s posilami, už tam nikdo nebyl.
(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál