Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Romové spáchali dvojnásobnou vraždu

ÚSTÍ NAD LABEM (red) – Dva romské prostituty, kteří zavraždili v únoru dvojici gayů v pražské ulici V Olšinách, zadrželi policisté 10. července v Ústí nad Labem.

Oběťmi se stali Štefan Kiss (47) a Miloš Knorr (51), kteří spolu sdíleli byt. „Vrazi těla rozčtvrtili, jedno dokonce vařili a pekli ve sporáku, aby se nedalo identifikovat. S podobným případem se pražští kriminalisté ještě nesetkali,“ řekl ředitel pražské policejní správy František Snopek. Jak muži zemřeli, však nechtěl sdělit.
Jelikož oběti byly bez příbuzných, začaly se pohřešovat až po dvou měsících. Bagrista, který pracoval 15. června, který pracoval v ulici V Olšinách, objevil rozčtvrcenou kostru člověka. Okamžitě zavolal policisty, kteří za chvíli našli další tělo.
„Bylo nám poněkud divné, že z jedné mrtvoly se nalezla pouze kostra, na druhé byly i zbytky tkání. Později jsme zjistili, že jeden ze zavražděných byl vařen a pečen v troubě. Zatím nic nenasvědčuje, že by se jednalo o kanibalismus, ale stoprocentně to vyloučit nemůžeme,“ řekl šéf pražské mordparty Josef Mareš. „Pachatele jsme vytipovali velmi rychle na základě výpovědí osob, které reagovaly na naši pátrací akci zveřejněnou v médiích. Nějakou dobu jsme získávali důkazy, abychom je mohli zatknout. Na pachatelích se podepsalo prostředí, ve kterém vyrůstali. Prošli dětskými domovy a výchovnými ústavy, pohybovali se mezi bezdomovci, zloději, narkomany a prostituty,“ vysvětlil Mareš.
Pachateli jsou Romové (19, 21) z Prahy a Karlových Varů. Vraždami chtěli získat majetek obětí a jejich byt. Vrazi v něm dokonce pár měsíců pobývali a zůstali tam i nějaký čas po vraždě. Oba byli obviněni z dvojnásobné vraždy. Společně s nimi byla zadržena žena středního věku za neoznámení trestného činu. Nebýt včasného zásahu policistů, s největší pravděpodobností by došlo k další vraždě. Mladíci totiž bydleli u dalšího homosexuála, kterého se podle vlastní výpovědi chystali také sprovodit ze světa.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál