Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Napadení Roma z února bylo odročeno

Jeseník – Případ rasově motivovaného útoku na 37letého Petra Gábora a jeho družku Marii Čojorovou z Jeseníku byl v pondělí 19. července odročen Okresním soudem v Jeseníku. Trestných činů hanobení národa a přesvědčení, násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a výtržnictví se měli v únoru 2004 dopustit známí jeseničtí útočníci Martin Jaš, Petr Blajze a Martin Hejný.

Na pondělní přelíčení se však nedostavili, a proto se další projednávání uskuteční 23. srpna. Podle státního zástupce Ladislava Prouzy uráželi oba Romy rasistickými nadávkami a vyhrožovali jim zabitím. Obvinění z trestného činu výtržnictví však čelí i napadený Petr Gábor. Na autobusovém nádraží v Jeseníku, kde k útoku došlo, bránil sebe i svou družku tím, že jednoho z obžalovaných kopnul do břicha. Poté spadl na zem a ztratil na moment vědomí, protože mu útočníci uštědřili několik kopnutí do hlavy. Družku prý jeden z útočníků udeřil pěstí.
Petr Gábor je tímto obviněním šokován. Státní zástupce jeho obžalobu odůvodnil tím, že mladíky napadl. Ti tvrdí, že jako první zaútočil Petr Gábor a se svou družkou celý incident zinscenoval.

Jana Kabeláčová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál