Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PRAHA – Pětina dlouhodobě nezaměstnaných by měla v roce 2006 projít rekvalifikačními kurzy a školeními. Týká se to také nejohroženější skupiny – Romů. Předpokládá to nový Národní akční plán zaměstnanosti na příští dva roky, který schválila nedávno vláda.

Krnov – Společným romsko-židovským večerem skončil v Krnově mezinárodní tábor. Jeho účastníci dva týdny zachraňovali místní židovský hřbitov. Více než dvěma desítkám mladých lidí ze sedmi zemí světa se podařilo postavit 30 náhrobků a sedm jich uvést do původního stavu.

Praha – Občanské sdružení Adra připravuje dar pro zhruba 850 Romů v ČR, kteří přežili holocaust. Každý z nich obdrží dárkové balíčky v hodnotě více než 9000 korun. Balíčky s potravinami, hygienickými a domácími potřebami jsou nachystány pro lidi, kteří se narodili před 8. květnem 1945.

Cheb – Desítky chudých lidí, kvůli dluhům soudně vystěhovaných z nájemních bytů nebo žijících bez domova po návratu z vězení a ústavů, posílají městští úředníci na náklady státu do místních ubytoven. Radnice hradí náklady na ubytování přímými srážkami ze sociálních dávek vyplácených ubytovávaným.

Minsk – Romové v Bělorusku hodlají požádat parlament, aby uznal Romy zabité během druhé světové války jako oběti holocaustu. V zemi přežilo vraždění nacistů přibližně jedno procento romských obyvatel. Nyní je jich v Bělorusku na 60 000 a jejich hlavním centrem je Gomelsko.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál