Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

Hradec Králové – Deset let by si měl odsedět v káznici šestašedesátiletý důchodce Miroslav Hajný z Liberce. Poslal jej tam 30. ledna senát královéhradeckého Krajského soudu za to, že po dobu deseti let pohlavně zneužíval či znásilňoval minimálně jedenáct převážně romských dívek, jimž ještě nebylo patnáct let.

HAVÍŘOV – Teprve desetiletá romská dívka z Ostravy okradla v havířovském Tesku 72letého muže o pánskou tašku s 24 000 Kč. Zatímco ona kradla, v autě na ni čekal dědeček, aby stačila rychle utéci. Ochranka hypermarketu ji však přímo při činu zadržela a přivolala městskou policii. Trestnou činností nezletilé zlodějky se budou zabývat úřady, ale přísný postih jí nehrozí.

PRAHA – Jeden ze čtveřice mladíků, 18letý Filip Kousal, který v říjnu 2002 napadl romského studenta Marka Poláka na pražské Palmovce, byl koncem ledna definitivně odsouzen k podmíněnému trestu v délce 1,5 roku. Tři obžalovaní tehdy trest přijali na místě, pouze Kousal se odvolal a tvrdil, že je nevinný. S tím však neuspěl.

Kutná Hora – Alkohol ukradli muži romské národnosti v tamním obchodním domě. „Na služebnu to nahlásil personál prodejny,“ sdělili z kutnohorské městské policie. Při zákroku bezpečnostní ostrahy došlo k fyzickému střetu. Člen ochranky utrpěl drobné zranění. Pachatelé poté nasedli do vozu Škoda 120 a zmizeli. Následné pátrání bylo bezvýsledné.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál