Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Útok, který skončil smrtí, projednával plzeňský soud

Plzeň/Karlovy Vary (kd) – S úmyslem loupit vtrhla do bytu romské rodiny v Karlových Varech loni v únoru trojice mužů. Odešli sice tenkrát bez lupu, ale případ skončil smrtí jednoho z přepadených.

Minulý týden v úterý stanuli dva z trojice před plzeňským Krajským soudem, kde se zodpovídali z trestného činu loupeže. Třetí útočník policistům stále uniká. V případě odsouzení hrozí obžalovaným tresty odnětí svobody od pěti do patnácti let vězení.
„Sedmého února 2003 kolem půl osmé večer Milan Olah, Jiří Jašek a Josef Majer, všichni z Aše, zaklepali na dveře u bytu Sivákových. Po otevření vnikli dovnitř a pěstmi napadli sedmdesátiletého muže a jeho o čtyři roky mladší ženu. Svázali je páskami, omotali jim i ústa. V bytě ale nic nenašli a uprchli. Sivákovy nechali spoutané,“ popsala státní zástupkyně Jiřina Kokožková.
Zatímco se ženě podařilo z pout vyprostit, muži už nedokázali pomoci ani lékaři. Udusil se v důsledku ucpání dýchacích cest. Jeho manželka se pak ze zranění způsobených lupiči léčila asi měsíc.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál