Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Za znásilnění dostal šest let

PRAHA (red) – Pražský vrchní soud potvrdil šestileté vězení za znásilnění a pohlavní zneužívání jedenáctileté neteře padesátiletému Romovi, Pavolu Tokárovi z České Lípy.

Krajský soud v Hradci Králové Tokára odsoudil loni v listopadu k šestiletému vězení za znásilnění dcery své sestry, kterou loni na jaře vylákal do lesa u Libanic na Chrudimsku, kde jí povalil a znásilnil. Jedenáctiletá dívka utekla a asi po měsíci se svěřila babičce. Odvolací soud se však minulý pátek ztotožnil s názorem Krajského soudu v Hradci Králové.
Tokár uvedl, že příbuzná si vše vymyslela, chtěla se prý mstít. Také gynekologické vyšetření ukázalo, že děvče nemělo porušenou panenskou blánu, nicméně to neznamená, že ke styku nedošlo. K uznání viny za znásilnění totiž stačí i částečné spojení pohlavních orgánů. Psychologové vypověděli, že dívka netrpí významnou psychickou újmou.
Naopak hlavní zbraní obžaloby byl názor znalců, kteří označili dívčinu výpověď za věrohodnou. Soudkyně krajského soudu pak řekla, že rodina Tokára brání kvůli tomu, že je na něm částečně finančně závislá.
Proti dnešnímu rozsudku je možné podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál