Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

BRATISLAVA – Slovenské ministerstvo vnitra se chystá zřídit speciální policejní odbor pro styk s Romy. Podle romských představitelů je to však nedemokratické, nehumánní a je to návrat k fašismu. „Tyto záměry ministerstva vnitra vracejí Slovensko do totalitních režimů a až do období druhé světové války,“ řekl předseda Romské iniciativy Slovenska Alexander Patkoló. „To už tady bylo, že Romové byli označováni písmenem C a Židé Davidovou hvězdou,“ dodal. Vnitro však namítá, že policejní specialisté budou řešit jen drobné přestupky a spory v romských osadách.

CHEB – V Chebu začnou v nejbližší době pracovat dva romští asistenti policie. Náplň jejich práce a podmínky přijetí byly projednány na jednání ředitele okresního ředitelství PČR se zástupci Úřadu vlády ČR, Odboru bezpečnostní politiky ministerstva vnitra a romských organizací. „Do výběrového řízení na místo romského asistenta policie se zatím přihlásilo třináct uchazečů, z nich jsou čtyři ženy,“ řekla romská koordinátorka chebské radnice Jaroslava Rymešová.

Londýn – Britové jsou připraveni čelit záplavě Romů z východní Evropy, které očekávají kvůli sociálním dávkám po květnovém rozšíření Evroské unie. Podle deníku Daily Express má vláda právo tuzemský trh práce pro ně zase uzavřít. Je to obsaženo už v zákoně, kterým Británie loni ratifikovala smlouvu o rozšíření Evropské unie.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál