Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Olomouc – Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zařadila do evropského programu PHARE Agenturu podporované zaměstnanosti Spolu z Olomouce, která u NROS uspěla se svým projektem. Ta hodlá v příštím roce a půl najít zaměstnání zhruba 20 Romům. Již nyní hledá nezaměstnané, kteří se chtějí do programu zařadit. „Když to bude nutné, poskytneme jim i pracovního asistenta, který je naučí pracovním dovednostem a bude se snažit citlivě je začlenit do kolektivu. Bariéry vůči Romům v lidech jsou a my se budeme snažit je prolomit,“ řekla vedoucí agentury Hana Fišerová.

Most – Nová noclehárna pro bezdomovce by měla vzniknout úpravou volných prostor na mosteckém sídlišti Chanov, kde žijí převážně Romové a sociálně slabí obyvatelé. „Termín zatím není stanoven, mělo by to ale být ještě do konce tohoto volebního období, tedy do roku 2006,“ řekl náměstek mosteckého primátora Pavel Weiss.

Pardubice – Stačilo několik let a vedení města považuje Pardubice za sídlo, které se může pyšnit vzorovým řešením problematiky národnostních menšin u nás. Radnice se dokonce rozhodla ocenit muže, který má na tom podle ní značný podíl. Rada města se na svém posledním zasedání rozhodla udělit Medaili města Pardu- bic Richardu Crowsonovi, konzultantovi programu RrAJE, jehož projekt se zaměřil na posilování a vzdělávání pardubické romské komunity a na vytváření rovných příležitostí pro všechny.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál