Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

PRAHA – Před základní školou v Sokolovské ulici v PrazeLibni čekali dva Romové a jedna Romka se se zlodějskými úmysly až skončí vyučování. Vyhlídli si pětičlennou skupinku chlapců, která seděla na lavičce před školou. Jednomu z nich ukradli mobilní telefon v hodnotě 3500 korun. Policisté po zlodějích pátrají.

Hředle – Tři ženy romského původu ukradly 18 000 tisíc korun 70leté ženě z obce Hředle. Do domu důvěřivé důchodkyně se dostaly pod záminkou prodeje zboží. Zatímco se jedna zlodějka ženě věnovala, zbývající nenápadně prohledaly místnost a peníze ukradly ze skříně.

Praha – Dvojice romských útočníků si počkala před restaurací v Praze 14 na 53letého muže. Zbila ho a ukradla mu peněženku s 10 000 korunami a klíčky od felicie. Zatímco zraněného muže ošetřoval přivolaný lékař, lupiči ukradli i vozidlo zaparkované nedaleko. Policejní hlídka tedy muže naložila do auta a vyrazila s ní objížďku po okolí a měla štěstí. „Auto stálo zaparkované před jednou hernou,“ řekla policejní mluvčí. Policisté s majitelem vozu zašli do herny a tam našli muže, kteří vše způsobili. Hlídka je odvezla na služebnu a případem loupežného přepadení se nyní zabývají kriminalisté.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál