Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

NOVÝ JIČÍN – Temné zákoutí průchodu z Kostelní ulice na Žerotínovu v Novém Jičíně se stalo osudným 20letému mladíkovi z Dolního Benešova z Opavska. Obstoupili jej dva muži, údajně Romové, a bylo zle. „Jeden z pachatelů muže uchopil zezadu kolem pasu, druhý jej prohledal,“ sdělila novojičínská okresní policejní mluvčí. Lupič mu vytáhl ze zadní kapsy peněženku s 500 Kč, občanský průkaz a další doklady a zmizel i se svým komplicem.

ZÁVIŠICE – Starosta Závišic Zdeněk Vajda, který navštívil restauraci v přízemí obecního úřadu, dostal facku. „Nedaleko školky a školy někdo neuvěřitelně sprostě nadával, vyklonil jsem se z okna a viděl, jak dva Romové vulgárně křičí na pracovníky úřadu, kteří uklízeli na dvorku. Okřikl jsem je, ať sprosťáren nechají. Jeden z nich se zeptal, kdo jsem, že se tak starám. Odpověděl jsem a vtom muž přiskočil k oknu a se slovy Já tě zabiju mi uštědřil facku. Byla to slušná rána.“ Dvojice poté rychle odjela. Podle starosty jde o známé firmy. Policisté už případ šetří jako trestný čin napadení veřejného činitele.

PLZEŇ – Minulý týden hořel v Plzni obytný dům, ve kterém žije několik romských rodin. Na chodbě shořel uskladněný nábytek a koberce. Několik lidí, včetně dětí, se nadýchalo nebezpečných zplodin. Záchranáři je museli odvézt do nemocnice. Oheň vážně poškodil vedení elektroinstalace v celém domě. Hasiči požár likvidovali více než dvě hodiny a evakuovali 19 osob. Policie nevylučuje úmyslné založení požáru, i když přesné příčiny vzniku požáru zatím nezná.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál