Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Foto ministra za státní peníze

Praha – Majitelka údajně nejhezčího poprsí v zemi Iva Kubelková – 16 tisíc korun, modelka Simona Krainová – 15,5 tisíce, ministr Zdeněk Škromach – 150 tisíc korun.

Těmito podivnými údaji zahájil ve sněmovně před udivenými poslanci místopředseda sněmovny Ivan Langer svoji interpelaci na ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha. Překvapeným kolegům však ihned vysvětlil: „Jde o fotografie Jadrana Šetlíka, respektive o ceny, za které byly vydraženy.“ Poslední fotku – Škromachovu – vydražilo Sdružení romských podnikatelů a živnostníků. Langra nešokovalo, že barevné foto bývalého odboráře a pořízka Škromacha je desetkrát dražší než fotka supermodelky Krainové, protože prý každý máme jiný vkus. Zaujalo ho ale, že sdružení dvanácti Romů, které vysokou částku za snímek v aukci zaplatilo, dostalo od ministra práce dotaci na svoji činnost ve výši 715 tisíc korun. A letošní dotace byla proti loňsku vyšší zhruba o tolik, kolik stála fotografie jejich velkorysého sponzora. Langer se podivil, za co Romové utrácejí peníze, které jim ministr dává ze státní kasy. Pořádného vysvětlení se však nedočkal. Škromach se vytáčel, obvinil Langra z demagogie a nechápavosti a nakonec se samolibým úsměvem prohlásil: „Asi mají radši ministra práce než pana poslance Langra, ale tomu samozřejmě rozumím.“

(lf), Zdroj: Vysočina, 25. 10. 2003

Redakce Romano hangos se rozhodla nevyjadřovat k dopisu Milana Polhoše (zveřejňujeme ho v plném znění). Případ však neušel ani pozornosti Poslanecké sněmovny, jak dokazuje článek převzatý z deníku Vysočina.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál