Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Násilník z výtahů byl dopaden

ÚSTÍ NAD LABEM (kd) – Severočeští kriminalisté zadrželi 18. listopadu Roma Martina Dunu (29) obviněného z trestného činu znásilnění. Ještě ten den jim však z policejní budovy utekl. Pochybení ústeckých policistů nyní vyšetřuje Inspekce ministra vnitra.

Martin Duna od letošního května v Čechách napadl a znásilnil či se pokusil znásilnit ve výtazích osmnáct žen. Za to mu hrozí až osmileté vězení. Při výslechu se k trestné činnosti přiznal. Na své oběti číhal většinou ve výtazích a vyžadoval od nich různé sexuální praktiky. Martin Duna pochází z Pardubicka a už dříve se dopouštěl majetkové a násilné trestné činnosti.
Ředitel krajské policejní správy Jiří Vorálek popsal Dunovo zmizení z policejní budovy takto: „Podezřelý byl připoután k zařízení určeném k poutání osob. Jak sám říká, nalezl kancelářskou sponku a podařilo se mu pouta otevřít.“ Ředitel přiznal, že zadrženého muže v té chvíli nikdo nehlídal. Duna pak jednoduše odkráčel. Ani na vrátnici ho nečekal žádný problém – vrátnému namluvil, že byl propuštěn. „Chyba vrátného je nezvratná, protože si to vůbec neověřil,“ dodal Vorálek. Policisté chytili Dunu znovu v místě jeho bydliště. Nyní je na Inspekci ministra vnitra, aby zjistila konkrétního viníka. Pokud však v útěku nespatří znaky trestného činu, příslušní policisté budou potrestáni pouze kázeňsky, tj. od důtky po finanční postih.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál