Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

CHEB – Jedenáct romských policejních asistentů bude pomáhat policii v Chebu v boji proti dětské prostituci. Usnesli se tak zástupci policie a představitelé ministerstva vnitra s jedenácti předáky různých romských skupin. Nedávná mediální kampaň v Německu označila Cheb za ráj pedofilů. Na projekt romských asistentů vyčlenilo peníze ministerstvo vnitra. Vybraní asistenti mají informovat o případných pokusech pedofilů získat za peníze romské děti k sexuálnímu zneužívání. Osloveným rodinám mají za jejich svědectví zaručit anonymitu.

MOST – Již třetí rekvalifikační kurz v tomto pololetí zahájila chanovská společnost Dům romské kultury. Tentokrát by se mělo během půlročního kurzu dvanáct Romů rekvalifikovat na domovníka. V kurzu se naučí řemeslným dovednostem, pracovat na počítači atd. To vše jim má pomoci v úspěšném spravování bytového fondu v Chanově.

VYŠKOV – K hlavním cílům projektu Sport bez předsudků, který právě probíhá patří zapojení romských dětí mezi vrstevníky. Půlroční projekt podpořilo ministerstvo vnitra 92 000 korun v rámci Komplexního programu prevence kriminality. Dalších 50 000 dalo město Vyškov. Projekt se snaží zlepšit všeobecnou sportovní zdatnost mládeže a usiluje i o překonání sociálních, komunikačních a kulturních bariér mezi skupinami dětí.

ÚSTÍ NAD LABEM – Ústecká radnice se nezvyklým způsobem snaží odhalit pravou tvář mezilidských vztahů. V městských sadech umístila vyzdobený kontejner, do kterého lidé mohou přinášet dárky především pro romské děti. Radní jsou zvědaví, co jim občané nadělí, a nebo jestli zůstane kontejner prázdný. Případně jestli ho někdo nerozkrade ještě před Štědrým dnem.

Studénka – Jen v úterý a pátek dostává poštu asi stovka lidí ve Studénce na Novojičínsku, v části zvané Stará kolonie. Listonošku přitom doprovází strážník městské policie. Obyvatelé kolonie, převážně romské národnosti, jsou ale přesvědčeni, že je pošta diskriminuje.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál